Живот

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Некои луѓе успешно ги распоредуваат парите во текот на месецот, па дури и успеваат да заштедат некој денар. Но, има и такви кои по само неколку дена по платата влегуваат во финансиски проблеми.
Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Поранешниот водител на шоуто MythBusters Адам Севиџ е обвинет за сексуално злоставување, а обвиненијата доаѓаат од неговата сестра.
Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Гислејн Максвел е уапсена откако неколку жени ја обвинија дека ги регрутирала кога биле малолетни и ги подготвувала за сексуални услуги.
Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Постојат периоди во кои сакаме едноставно да се опуштиме во удобноста на нашиот дом и да заборавиме на обврските, но на некои луѓе тоа им се случува многу почесто.
Read more

Историски ден во Црна Гора: Изгласан закон за истополово партнерство

Парламентот на Црна Гора денеска го изгласа Законот за животно партнерство со лице од истиот пол.
Read more

Интересни факти за бебињата родени во јули

Мајките чиј термин за породување е во јули нестрпливо ги чекаат своите малечки, а уште една добра вест е што бебињата родени во јули најчесто растат во позитивни и емотивни личности.
Read more
filter

Убавина од која запира здивот: Бора Бора

Многумина го опишуваат островот Бора Бора како рај на земјата, убавина од која запира здивот. Населен е пред 11 векови, а Европејците за првпат го откриле во 18 век, поточно во 1722 година.
Read more

Осум отсто од Белгијците размислувале за самоубиство во последните три месеци

Институтот за јавно здравје на Белгија ги мери и психолошките последици од здравствената криза и рестриктивните мерки врз населението, азаклучоците се загрижувачки, јави дописничката на МИА од Брисел.
Read more

Кога е вистинското време за промена на работното место?

Ако почнувате да се прашувате дали навистина сакате да продолжите со вашата работа, можеби е навистина време да размислите за промени во вашата кариера.
Read more

Хороскопски знаци кои се шампиони во нервирање на другите

Личностите родени во овие хороскопски знаци се шампиони во нервирање на другите луѓе. Според астрологијата, толку се напорни што ни самите себе не можат понекогаш да се поднесат.
Read more

Четири причини зошто Раковите се најдобрите пријатели од хороскопските знаци

За Ракот важи едно правило - потребно му е повеќе време за да стекне целосна доверба во некој човек. Но, кога еднаш ќе го направи тоа и несебично ќе ви верува - ќе имате пријател за цел живот. 
Read more

Рон Џереми обвинет за силување, се соочува со 90 години затвор

Познатиот порно актер Рон Џереми е обвинет за силување на две жени и за сексуален напад врз уште две, објави Обвинителството во Лос Анџелес.
Read more
реклама

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со COVID-19

Read more

Јапонците направија паметна маска за лице

Read more