НБА 2023/2024 ПЛЕЈ-ИН

Мајами и Њу Орлеанс последни учесници во плеј-офот, крајот за Чикаго и Сакраменто

Со натпреварите одиграни ноќеска заврши плеј-ин турнирот, а ги добивме последните два учесника во плеј-офот во НБА лигата.

За последните места на Истокот и Западот се бореа Мајами Хит и Чикаго Булс, односно Њу Орлеанс Пеликанс и Сакраменто Кингс.

И покрај повредата на најдобриот играч Џими Батлер, Мајами го победи Чикаго со 112:91.

Тајлер Хироу за една асистенција не оствари трипл-дабл предводејќи го Мајами до победата со 24 поени, 10 скока и 9 асистенции, додека Никола Вучевиќ имаше дабл-дабл од 16 поени и 14 скока на последниот натпревар на Чикаго оваа сезона.

Remote video URL

Њу Орлеанс го победи Сакраменто со 105:98 со 19 поени и 12 скока на Јонас Валанчиунас, додека на другата страна Домантас Сабонис забележа 23 поени, 14 скока и 7 асистенции.

Remote video URL
URL
Тагови
реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Кошарка

Атаман до Бостон: Кога ќе го победите Панатинаикос, тогаш ќе бидете светски шампиони

Read more

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Read more

Член на Дрим тимот отпадна за Олимписките игри

Read more

Руди Фернандес соборува рекорди и исполнува ветувања: Шпанецот по шести пат на Олимпијада

Read more
 

Спорт

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Читај повеќе

Милан го потврди трансферот на Мората

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Сити го доби првото засилување

Читај повеќе

Хамилтон за Шумахер откако се изјасни дека е геј: Испрати позитивна порака

Читај повеќе

Импресионираше на ЕУРО, Барселона поради него зема нов кредит

Читај повеќе
  • play_arrow

Шпанците избраа 11 стадиони за Светското првенство

Читај повеќе

Дали Ракитиќ избега од Саудиска Арабија?

Читај повеќе

Синот на Ибра го потпиша првиот професионален договор со Милан

Читај повеќе

Атаман до Бостон: Кога ќе го победите Панатинаикос, тогаш ќе бидете светски шампиони

Читај повеќе