Мајката на Роналдо: Син ми е жртва на мафијата

Мајката на Кристијано Роналдо изјави дека нејзиниот син е жртва на фудбалската мафија.

Долорес Авеиро за португалскиот весник A Bola зборуваше за „мрачните сили“ во фудбалот.

„Постои мафија. Ако гледате што му се случува, ќе видите дека се работи за мафијашка работа. Ако мојот син беше Англичанец или Шпанец, тоа не би му се случило, но тој е Португалец од Мадеира“, вели Долорес.

Таа не наведе конкретно што направила „мафијата“ на нејзиниот син, но истакна дека верува дека Роналдо ќе успее да ја освои рекордната шеста Златна топка.

„Не знам што ќе се случи, но Кристијано тоа го заслужува. Ако погледнеме што сè веќе направи оваа сезона, тогаш може да донесеме таков заклучок“, вели Долорес.

реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Приведени осум лица по протестот за „Монструм“

Read more

Фудбал

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Read more

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Read more
 

Спорт

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе

Надал го откажа настапот на турнирот во Ротердам поради повреда

Читај повеќе

Баји: Помеѓу Меси и Роналдо би го избрал Рамос

Читај повеќе