Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

По гласините кои се појавија во медиумите поврзани со тоа дали Мајкл Б. Џордан ќе биде новиот Супермен, актерот откри дека работи на проект со суперхерој, но дека ќе има поинаква улога.

Џордан во соработка со HBO Max работи на проектот кој ќе биде фокусиран не на Кларк Кент, туку на Вал-Зод.

Ликот кој настана во 2014 година исто така има речиси индентична приказна како познатиот Супермен, но се појавуваат и останатите ликови кои настрадаа во борбата со Вал-Зод.

Џордан во последно време е премногу ангажиран, па така работи и на третиот дел на филмот „Creed“ во кој ја толкува главната улога.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Филм & ТВ

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Read more

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Read more
 

Сцена

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе