1.МФЛ 2023/2024

Македонија ЃП бара оставки во Судиската организација

Макфакс/Кајгана
/ 09.12.2023 / 19:43

Македонија ЃП го крена гласот против Судиската организација. Екипата од Ѓорче Петров попладнево загуби во Гостивар со гол од пенал во 88. минута, но прашање е како ќе завршеше натпреварот доколку една минута претходно судијата досудеше пенал за Македонија ЃП.

„Не е само Стојанче Стојанов виновник за ваквите ситуации во 1.МФЛ. Марјан Ристески и оваа Судиска организација на ФФМ се поголеми виновници и воедно потврдија дека се најслабата судиска во историјата на ФФМ, без никаков авторитет“.

„Марјан Ристески и Димитар Мечкаровски - време е за оставки“, објави клубот на својот профил на Facebook.

Македонија ЃП има 18 поени и доколку утре Воска Спорт и Брегалница забележат победи ќе падне на претпоследната позиција на табелата. Гостивар е на петтото место со 24 бода.

реклама

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Read more

Загина мотоциклист по судир со возило со холандски таблички во Скопје

Read more

Фудбал

Еврогол на Бабунски на дебито за Данди Јунајтед

Read more

Capology ги објави платите на сите играчи во Премиер лигата

Read more

Потпретседателката на Аргентина го брани Енцо: Нема колонијалисти да ни кажуваат што да пееме

Read more

Демба Ба: Нацистите бегаа во Аргентина, и вие сега сте изненадени…

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Еврогол на Бабунски на дебито за Данди Јунајтед

Читај повеќе

Capology ги објави платите на сите играчи во Премиер лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

Вучиќ за американскиот Дрим Тим: Тешко е да се игра против тие ѕверови

Читај повеќе

Потпретседателката на Аргентина го брани Енцо: Нема колонијалисти да ни кажуваат што да пееме

Читај повеќе

Демба Ба: Нацистите бегаа во Аргентина, и вие сега сте изненадени…

Читај повеќе

Олмо е пред преселба во Барселона, од трансферот милиони ќе заработи и Динамо

Читај повеќе

Тајсон: Зависник сум, повеќе би сакал да живеам краток живот во слава, отколку долг живот во „мрак“

Читај повеќе

Милан го потврди трансферот на Мората

Читај повеќе
  • play_arrow

Манчестер Сити го доби првото засилување

Читај повеќе