Маж од Мала Речица со возило удрил и повредил 10 пешаци

Еден потешко повреден и уште деветмина полесно повредени е билансот од инцидентот што се случил на локалниот пат во Горно Орашје, каде 61-годишен жител на Мала Речица со возило удрил во десет лица. 

Инцидентот се случил околу 13 часот и 30 минути, а повредените се лица на возраст од 46 до 76 години.

М.Ј. (61) од Мала Речица управувајќи со патничко возило „Фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, удрил во пешаците А.В. (75) од с.Јажинце, И.З. (76) од с.Непроштено, Џ.А. (58) од с.Доброште, Р.А. (73), А.А. (67), Р.М. (55), А.А. (71), Б.Н. (46) сите од с.Орашје, Ќ.М. (65) од с. Пршовце и С.Џ. (60) од Тетово, информира СВР Тетово.

Во инцидентот со тешки телесни повреди се здобил пешакот А.В. кој бил пренесен во Клиничката болница во Тетово, додека останатите пешаци завршиле со полесни повреди.

Не е позната причината за инцидентот, ниту здравствената состојба на возачот.

реклама

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Read more

Вакцината против корона ќе ве направи геј – штетно и бизарно тврдење на израелски рабин

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Хроника

Приведени две лица барани со потерница за издржување затворска казна

Read more

Фетаи не отстапи од обвинението за тероризам на завршниот збор за случајот „Монструм

Read more

Фетаи во завршен збор за „Монструм“: Обидот на одбраната за поврзување на случајот со структури на МВР е целосно неточен

Read more

Казнети 358 лица за неносење на заштитна маска

Read more
 

Вести

Повеќе од 70 милиони излекувани пациенти од COVID-19 во светот

Читај повеќе

Pfizer испорачува двојно помалку вакцини, Европа незадоволна

Читај повеќе

Филипче: Државата има капацитет да спроведе попис во време на пандемија

Читај повеќе

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Читај повеќе

Без струја утре делови од Карпош, Чаир, Драчево и Долно Соње, без вода населбата Усје

Читај повеќе

Во Италија уапсени 50 луѓе поради Ндрангета, истрага и против политичари

Читај повеќе

Приведени две лица барани со потерница за издржување затворска казна

Читај повеќе

Нови 356 случаи, 15 починати и 587 оздравени

Читај повеќе

Фетаи не отстапи од обвинението за тероризам на завршниот збор за случајот „Монструм

Читај повеќе