Меси ќе потпише за ПСЖ, тврди француски новинар

Лионел Меси на почетокот на сезоната побара трансфер од Барселона, но каталонскиот клуб одби да го продаде, па Аргентинецот мораше да остане на Камп Ноу.

Барселона се надеваше дека најдобриот фудбалер на светот ќе се премисли, но се чини дека тој сè уште не се откажува од идејата за промена на клубот.

Даниел Риоло, новинар на RMC Sport, синоќа сензационално објави дека Меси ќе потпише за ПСЖ.

„Меси ќе игра за ПСЖ следната година. Да, многу сум сериозен кога го кажувам тоа. Меси ќе биде играч на ПСЖ", тврди Риоло, кој има околу половина милион следбеници на Twitter.

Информацијата стигна само еден ден откако Нејмар, најголемата ѕвезда на ПСЖ изјави дека следната сезона мора да игра со Меси, со кого четири години делеше соблекувална во Барселона.

„Во моментов најмногу што сакам е да играм со Меси повторно. Сакам да играм со него. Ако тој сака, ќе му ја оставам и мојата позиција. Следната сезона мора да играме заедно, тоа е сигурно".

Со оглед на тоа дека Барса е во голема финансиска криза, јасно е дека Нејмар нема да се врати таму, па единствената опција да игра со Меси е ако Аргентинецот дојде во Париз.

реклама

Џабе се фалите - бројот на партнерки не ве прави подобри љубовници

Read more
Крадец фатил за врат штипјанка и ѝ украл златен синџир

Крадец фатил за врат штипјанка и ѝ украл златен синџир

Read more

Италија од 3 јуни ги отвора границите

Read more

Чудо на архитектурата: Куќа која изгледа како ѕвезда што експлодира

Read more

Фудбал

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Read more

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Read more

Покетино за замената на Меси: Можеби ќе му се допадне или не, но тренерот носи одлуки

Read more

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Read more
 

Спорт

По само четири кола, Вардар му врачи отказ на тренерот Симов

Читај повеќе

Солскјер не лета во облаци: Синоќа за малку ќе добиев отказ

Читај повеќе

Рикардо: Верстапен ќе губи почесто ако ризикот му е единствената стратегија

Читај повеќе

Боксерот Пакјао ќе се кандидира за претседател на Филипини

Читај повеќе

Покетино за замената на Меси: Можеби ќе му се допадне или не, но тренерот носи одлуки

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв проблем во ПСЖ: Меси одби да се поздрави со тренерот по замената

Читај повеќе
  • play_arrow

Италија ја победи Словенија во финалето на Европското првенство во одбојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Жоао Феликс доби два жолти картони за 10 секунди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајакс со неверојатни 9:0 израмни рекорд стар 40 години

Читај повеќе