КРУНИСАНА НАЈУБАВАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ

Мис Јамајка е Мис Свет за 2019 година

Претставничката на Јамајка Тони Ан-Синг е избрана за Мис Свет 2019.

На синоќешната свеченост во Лондон што ја водеше Пирс Морган, круната ѝ ја предаде минатогодишната победничка, Ванеса Понс од Мексико.

„Сакам да донесам промена што ќе биде оддржлива. Доколку зборуваме за жените, тоа мора да биде нешто што ќе ги обезбеди нивните деца и децата на нивните деца да имаат поинаков живот“, рече 23-годишната Тони Ан-Синг пред новинарите по освојувањето на титулата најубава жена на светот.

„Во ред е да се слават нешта како убавината и доблести како силата и слично, ама ова е многу повеќе“, рече новата Мис Свет, прегрнувајќи ги родителите Џахрин и Бредшо.

Тони, студентка на Универзитетот на Флорида, во делот за покажување на таленти на изборот за Мис Свет 2019 ја испеа песната „I have nothing“ на Витни Хјустон.

Со крунисувањето на Ан-Синг за Мис Свет, сега сите врвни избори за убавина – Мис САД, Тинејџерска Мис САД, Мис Америка и Мис Универзум – имаат крунисано по најмалку една црна жена.

На второ место годинава се пласира Мис Франција, а трета беше Мис Индија.

Јамајка досега имала три претставнички крунисани за Мис Свет – во 1963, 1976 и 1993 година.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Живот

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Read more

Како пандемијата ни го поремети чувството за време?

Read more

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Магазин

  • play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Читај повеќе

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како пандемијата ни го поремети чувството за време?

Читај повеќе

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Читај повеќе

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Читај повеќе

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Читај повеќе

5 работи кои пандемијата ги промени во нашите животи

Читај повеќе