Многу критики за новиот дизајн на Facebook - дали ви се допаѓа?

Социјалната мрежа Facebook со месеци ги „предупредува“ своите корисници дека трајно ќе го смени дизајнот.

Меѓутоа, судејќи по реакциите на корисниците на социјалните мрежи, промената не наиде на позивни критики. Во најмала рака не им се допаѓа, а некои го употребија и зборот „кошмар!“.

URL

Ни толку посакуваната и очекувана опција Dark Mode не успеа да го спаси Facebook од лошиот впечаток.

URL

„Овој дизајн е една од најлошите работи што сум ги видел“ и „Делува како микс од ‘направи сам’ сајт од почетокот на 2000-ти и дизајнот од 2018“, се само дел од коментарите на незадоволните корисници.

URL
URL
URL

Што мислите вие? Дали ви се допаѓа новиот дизајн на Facebook?

Тагови
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Убавица на денот: Алена Шишкова

Read more

Интернет

Мистериозни хакери донираат украдени пари во хуманитарни цели

Read more

Два милиони луѓе заработуваат цело богатство преку социјалните мрежи

Read more

Елон Маск сè поблиску до целта за брз интернет од вселената

Read more

Најопасните славни личности за пребарување на интернет

Read more

Гик

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Читај повеќе

Мистериозни хакери донираат украдени пари во хуманитарни цели

Читај повеќе

Седум опасни апликации кои е подобро веднаш да ги избришете

Читај повеќе

Контроверзен експеримент на британските научници за побрз развој на COVID-19 вакцина

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот паметен часовник Huawei Watch GT2 Pro

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да блокирате некого на TikTok?

Читај повеќе
  • filter

Победниците на Nikon Small World 2020

Читај повеќе
  • filter

Објавени нови фотографии за Huawei Mate 40 Pro

Читај повеќе