Моментот кога руска медицинска сестра под заштитното одело носи бикини

Медицинските лица мора да носат посебни заштитни одела и визири кога се во контакт со заразени пациенти. Но, во Русија една медицинска сестра стана вирален хит откако е снимена како под заштитното одело носи само бикини, пренесе Russia Today.

Како што е наведено, на пациентите тоа не им претставувало проблем, кои не можеле а да не ја погледнат. Но, тамошните здравствени власти ја укориле медицинската сестра, изречена е дисциплинска казна бидејќи не ги почитувала мерките за протокол за облекување на заштитната облека.

Фотографијата е направена во регионална болница за заразни болести во Тулската област. Младата медицинска сестра изјавила дека го прескокнала облекувањето униформа бидејќи ѝ било премногу топло поради целодневното носење заштитна облека, а како што истакнала, не ни можела да претпостави дека ќе биде толку проѕирно.

реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Чек дис аут

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Она кога очајнички се обидуваш да останеш присебен

Read more

Куче-робот носи овци на пасиште

Read more

Видео коешто докажува дека мачките се бестрашни

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пролетни крокети од компири

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ден на младоста: Празник, штафета и слет

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Читај повеќе

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Читај повеќе

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Читај повеќе

Тајланд почна со тестирање вакцина против COVID-19 врз мајмуни

Читај повеќе

Сите сме донори доколку не се изјасниме поинаку, но во суштина сепак семејството го дава последниот збор

Читај повеќе