Морина излегува од притвор, со мерка за претпазливост

Скопје, 14 август 2019 (МИА) – Се  укинува мерката притвор за Томор Морина, Основниот кривичен суд – Скопје му определи мерка за претпазливост – привремено одземање на патната исправа и друг документ за преминување на државна граница.

Одлуката, соопштија од Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје, е донесена по добивање на одлуката на Врховниот суд на РСМ со која се потврдува решението на првостепениот суд во кое е утврдено дека не се исполенти условите за екстрадиција на Томор Морина во Р.Србија, и постапувајќи по предлог на адвокатот на притвореното лице за укинување на мерката притвор.

реклама

Трогателна снимка од Бејрут: Татко го заштитува синот од силните експлозии

Read more

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more

Низ фотографии: Мелбурн под целосен карантин

Read more

Снег во август: Зимска идила во Швајцарија и во Италија

Read more

Македонија

Нови 88 случаи од 1.507 тестирања за COVID-19

Read more

Лажна вест е дека МВР распишало оглас за вработување 500 полицајци

Read more

ДПА ја прифати понудата на СДСМ за разговори за учество во новата влада

Read more

Поради врнежите можно излевање на помалите реки и слевање вода во урбаните средини

Read more

Вести

Голем пожар избувна на депонијата кај Добрашинци

Читај повеќе

Нови 88 случаи од 1.507 тестирања за COVID-19

Читај повеќе

Лажна вест е дека МВР распишало оглас за вработување 500 полицајци

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога се случи експлозијата во Бејрут и што остана по неа

Читај повеќе

Борисов: Ќе понудам опција за повлекување, подготвен сум да заминам во секое време

Читај повеќе

Нема патувања, нема приход - Booking отпушта повеќе од 4.000 вработени

Читај повеќе

ДПА ја прифати понудата на СДСМ за разговори за учество во новата влада

Читај повеќе

Четириесет компании ќе добијат поддршка за отворање нова е-продавница

Читај повеќе
  • play_arrow

Снег во август: Зимска идила во Швајцарија и во Италија

Читај повеќе