Motorola го подготвува новиот смартфон Moto E6 Play

Компанијата Motorola е фокусирана на достапноста за купувачите, а новиот смартфон наскоро ќе се појави на пазарот.

Овие телефони немаат високи перформанси, висок квалитет на изработка,  па затоа се евтини и функционални.

Стандардниот Е6 кој се појави летово чини 149 долари или околу 130 евра, и спаѓа во групата на евтини смартфони. За разлика од минатогодишниот модел Е5, Е6 беше достапен за продажба до септември.

Новиот смартфон ќе има екран 18:9, micro USB port за полнење и 3,5 мм влез за слушалки и по тоа ќе се разликува од E6 Plus.

Android Central пишува дека според позицијата на камерата најверојатно се работи за Play верзија.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Д-р Деари е првиот лекар кој почина од компликации на COVID-19 во земјава

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Гејминг

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more

EA Sports пушти трејлер за новите FIFA 21 и Madden 21

Read more

Погледнете како ќе изгледа новата Need For Speed

Read more

Најдобри Single Player видеоигри базирани на вистински приказни

Read more

Гик

  • play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Читај повеќе

Истражување: Можно е мутираниот COVID-19 полесно да се пренесува помеѓу луѓето

Читај повеќе

Бил Гејтс: Facebook е виновен за брзото ширење на коронавирусот

Читај повеќе

Јапонците направија паметна маска за лице

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии за Galaxy Z Flip 5G

Читај повеќе

Јапонија развива уред за комуникација меѓу луѓето и животните

Читај повеќе

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Читај повеќе

OnePlus ќе претстави серија со евтини смартфони под брендот Nord

Читај повеќе