На Фернандеш му пукна филмот: Не го напаѓајте Роналдо преку мене

Бруну Фернандеш ги повика навивачите на Манчестер Јунајтед да не ги толкуваат погрешно неговите коментари за да го нападнат Кристијано Роналдо.

Откако беше еден од главните протагонисти во триумфот на Манчестер Јунајтед над Манчестер Сити (2:1), Фернандеш напомена дека изгледаат како „вистински тим“.

Некои ова го протолкуваа на следниот начин – дека овие зборови се упатени до неговиот поранешен соиграч Кристијано Роналдо, кој се раздели со клубот во ноември.

Сепак, Португалецот сега го појасни својот коментар. Тој на Instagram напиша:

„Знам дека е тешко да се види како Манчестер Јунајтед добро му оди, но имам само добри работи да кажам за нас. Не го користете моето име за да го нападнете Кристијано. Тој е дел од нашиот тим веќе половина сезона и како што кажав во многу интервјуа, по Ливерпул сите се неверојатни и се однесуваат како вистински тим и можете да ги видите резултатите. Продолжуваме!“, стои во Story објавата што ја пренесе Mirror.

реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

5 најчести грешки кога правите пица дома

Read more

Совршени совети за брзо и лесно чистење на домот

Read more

Фудбал

Доживотно суспендиран судија: Се качил на бина и славел со тимот на кој му помогнал да победи

Read more

Модриќ и наредната сезона ќе игра за Реал

Read more

Лаутаро Мартинес и Интер работат на продолжување на договорот

Read more

Алегри го напушти Јувентус?

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Доживотно суспендиран судија: Се качил на бина и славел со тимот на кој му помогнал да победи

Читај повеќе

Бекеле по 12 години повторно на Олимписките игри

Читај повеќе

Модриќ и наредната сезона ќе игра за Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Индијана избори мајсторка со Њујорк, катастрофална шутерска вечер на Брансон

Читај повеќе

Лаутаро Мартинес и Интер работат на продолжување на договорот

Читај повеќе

Алегри го напушти Јувентус?

Читај повеќе

Светскиот шампион обвинет за силување ќе оди на психијатриска евалуација

Читај повеќе

Ливерпул објави дека се разделува со двајца фудбалери

Читај повеќе

Французите изненадија со списокот за ЕУРО 2024: Каде се асовите?

Читај повеќе