Македонија

На ГП Богородица и на Табановце се чека до 45 минути

16. август 2019 - 8:20 | МИА
Скопје, 16 август 2019 (МИА) – Зголемена фреквенција на возила утринава има на граничните премини Богородица и Табановце каде што за излез од земјава се чека до 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони

Коментирај