Најдобриот рецепт за крцкави печени компири

Компирот е неисцрпен извор на гастрономска инспирација и може да се подготви на 1001 начин.

Дали некогаш сте се обиделе да печете во мешавина од стопен путер, пармезан и лук во прав? Тоа е фантастична комбинација која го подобрува вкусот, но и текстурата на компирот.

Состојки:

4 помали компири

6 лажици путер

3 лажици рендан пармезан

лук во прав по желба

сол и бибер по желба

Подготовка:

1. Загрејте ја рерната на 200 степени Целзиусови.

2. Стопете го путерот и ставете го во правоаголен огноотпорен сад рамномерно на дното.

3. Путерот зачинете го со ренданиот пармезан и лук во прав.

4. Добро измијте и измијте ги компирите. Исушете ги и пресечете ги на половинки. Ставете ги компирите во рерна на стопениот путер со лушпата свртена нагоре.

5. Ставете сол и бибер на компирите.

6. Ставете ги компирите да се печат во рерна околу 40 до 45 минути, или додека не се готови.

7. Оставете компирите да се изладат најмалку пет минути пред да ги извадите од огноотпорниот сад. Ако се обидете да ги извадите од тавата жешки, крцкавата кора ќе се распадне и ќе остане на дното на садот.

8. Послужете со кисела павлака и малку свежи зачини.

Пријатно јадење!

Remote video URL
Тагови
реклама

Рецепти

Најдобриот рецепт за посни крофни

Read more

Брз и вкусен појадок: Банички со спанаќ

Read more

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Read more

Рецепт на денот: Пилешки гулаш

Read more
 

Магазин

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за посни крофни

Читај повеќе

Како да препознаете лажно извинување?

Читај повеќе

Брз и вкусен појадок: Банички со спанаќ

Читај повеќе

Зошто ни се спие кога врне?

Читај повеќе

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Читај повеќе

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Читај повеќе