Време е за зимување

Најевтините скијачки центри кои мора да ги посетите оваа зима

Post Office Travel Money ја направи листата на најевтини зимски дестинации во Европа кои мора да ги посетите оваа зима.

Најстариот скијачки центар во Бугарија, Боровец, е најевтиниот во Европа.

На второ место се наоѓа ски центарот во Банско.

Најскапиот ски центар во Европа се наоѓа во Швајцарија, а станува збор за Цермат.

За да ја комплетираат листата, истражувачите ги провериле цените во 30 популарни скијачки центри, а ги споредувале цените на хотелите, храната, изнајмување на ски опрема, цените за скијање итн.

Овие два скијачки центри во Бугарија се поевтини од другите, но единствената разлика помеѓу нив е поевтината храна во Боровец.

Станува збор за современ скијачки центар со многубројни хотели, а љубителите на природата ќе можат да уживаат и во густа борова шума.

На трето место е италијанскиот ски центар Червинија.

На листата на најевтини скијачки центри се наоѓаат и Крањска Гора (Словенија), Сестриере (Италија), Соз (Франција), Елмау (Австрија), Сиера Невада (Шпанија), Солде (Андора) и Червинија (Италија).

реклама

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Живот

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Read more

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Одложен традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро

Read more

Магазин

  • play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Читај повеќе

Бесплатни превентивни прегледи по повод Светскиот ден на срцето

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе