Најстудено во Лазарополе, снег на Маврово, Шапка и во Крушево

Лазарополе со минус 10 утрово беше најстудено место во Македонија.

Потоа следуваат Маврово со -8, Скопје-Петровец и Крушево со – 7, Тетово, Претор, Битола и Прилеп со -6, Крива Паланка и Охрид со -5, Скопје-Зајчев Рид и Берово со -4, Струмица, Демир Капија, Виница и Куманово со -2.

Во Штип се измерени 0 степени, додека во Гевгелија и Дојран до 4 степени.

Снег падна во Маврово, Шапка, Крушево, Тополчани и Лазарополе.

реклама

Запалени автомобили на паркинг во Скопје

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Филипче се врати во операционата сала

Read more

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Read more

Македонија

Стојанов: Никој не знае до кога ќе трае КОВИД-от, но животот мора да тече

Read more

Интерес за купување нови станови има, но цените нема да паднат

Read more

Расте бројот на разводи и на просечната возраст за склучување прв брак

Read more

АД ЕСМ: Нашата цена е пониска за 55 отсто од цената на струјата на слободниот пазар

Read more

Вести

Стојанов: Никој не знае до кога ќе трае КОВИД-от, но животот мора да тече

Читај повеќе

Интерес за купување нови станови има, но цените нема да паднат

Читај повеќе

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Читај повеќе

Нов Зеланд: 100 денa без ниту еден локално пренесен случај на COVID-19

Читај повеќе

Тешко повреден маж во синоќешното невреме во скопско

Читај повеќе
  • play_arrow

Запалени автомобили на паркинг во Скопје

Читај повеќе

Расте бројот на разводи и на просечната возраст за склучување прв брак

Читај повеќе

Најдени 94 мигранти во камион на патот Радовиш – Штип, возачот побегнал

Читај повеќе

АД ЕСМ: Нашата цена е пониска за 55 отсто од цената на струјата на слободниот пазар

Читај повеќе