Најстудено во Лазарополе, снег на Маврово, Шапка и во Крушево

Лазарополе со минус 10 утрово беше најстудено место во Македонија.

Потоа следуваат Маврово со -8, Скопје-Петровец и Крушево со – 7, Тетово, Претор, Битола и Прилеп со -6, Крива Паланка и Охрид со -5, Скопје-Зајчев Рид и Берово со -4, Струмица, Демир Капија, Виница и Куманово со -2.

Во Штип се измерени 0 степени, додека во Гевгелија и Дојран до 4 степени.

Снег падна во Маврово, Шапка, Крушево, Тополчани и Лазарополе.

реклама

La Casa de Papel добива петта и шеста сезона

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

Read more

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more

Македонија

Семејство на починат кој бил заразен со COVID-19 одбива комуникација со епидемиолозите

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Филипче: Не може да живееме вечно затворени

Read more

Министерот Чулев бара од ОЈО да истражи дали има кршење на законите во АНБ

Read more

Вести

Семејство на починат кој бил заразен со COVID-19 одбива комуникација со епидемиолозите

Читај повеќе

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Читај повеќе

Филипче: Не може да живееме вечно затворени

Читај повеќе

Министерот Чулев бара од ОЈО да истражи дали има кршење на законите во АНБ

Читај повеќе
  • play_arrow

Можни се локализирани карантини во општини каде не се почитуваат мерките

Читај повеќе

Коцарев: МАНУ ги истражува причините за различната клиничка слика на COVID-19 кај заболените

Читај повеќе

Отфрлена кривичната пријава во врска со планинарската несреќа на Кајмакчалан

Читај повеќе

Предложена казна од 10.000 евра за поранешната директорка на Клиниката за кожни болести

Читај повеќе

Почна масовно тестирање на работници во штипската конфекција од која се шири коронавирусот

Читај повеќе