Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Прочитајте го неделниот хороскоп од 25 септември до 1 октомври 2023 година и дознајте што ви кажуваат ѕвездите кога се во прашање љубовта, работата и здравјето.

ОВЕН

Неделниот хороскоп ви носи ненадејни настани кои ви отвораат нови хоризонти. Ако веќе некое време планирате да направите деловни промени или сакате да го смените вашето сегашно работно место, ова е совршена недела за дејствување. Исходот е во ваша корист. Зафатените Овни добиваат можност да разговараат со некој од минатото, тоа може да биде поранешна љубов. На крајот на неделата слободните ги очекува интересен флерт. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

БИК

Вашиот неделен хороскоп ви предвидува голем број обврски. Почетокот на неделата е турбулентен, но тешкотиите ги решавате благодарение на помлада личност. Не двоумете се да прифатите помош. Доколку треба да потпишете важни договори, ѕвездите ве советуваат да ги одложите. Во спротивно, внимателно проверете ги сите детали. Повеќе сте фокусирани на работата отколку на љубовта. Поради напнатост, ќе бидете склони кон конфликти со партнерите. Вашите најдобри денови ќе бидат петок и недела.

БЛИЗНАЦИ

Кога станува збор за деловниот сегмент, може да има проблем со организацијата. Во средината на неделата добивате признание за претходно вложениот труд. Финансиската состојба ќе се подобри. Внимавајте на озборувања, можни се конфликти со пријателите. Партнерот е подготвен да преминете на повисоко ниво, следуваат предизвици и промени. Слободните започнуваат комуникација со интересна личност преку социјалните мрежи. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и четврток.

РАК

Неделниот хороскоп вели дека ова е исклучително поволна недела за вашиот љубовен живот. Вашата емотивна врска со партнерот ќе биде посилна од кога било, а страста ќе се разгори. Ако сте слободни, голема е веројатноста да запознаете некого преку заеднички интереси. Напредокот на работа ќе биде важна тема оваа недела. Искористете ја можноста да ги покажете своите вештини и таленти. Бидете внимателни со импулсното трошење. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и сабота.

ЛАВ

Недела на големи промени! Несогласувањата со колегите или претпоставените ќе бидат неизбежни, но до израз ќе дојде вашата способност за решавање на проблемите. Покажете ги вашите дипломатски вештини и не ги сфаќајте работите премногу лично. Разговорот со партнерот ќе биде клучот за надминување на недоразбирањата и зајакнување на врската. Доколку сте слободни, хороскопот ве советува да не брзате во нова врска. Вежбањето и здравата исхрана ќе ви помогнат да ја одржите енергијата. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и недела.

ДЕВИЦА

Совршено време да планирате заеднички романтични состаноци или патувања. Бидете отворени за нови познанства! Имате јасни цели на работа и енергија да ги постигнете. Вашите претпоставени ќе забележат колку сте посветени, што може да ви донесе признание или унапредување. Сè што е поврзано со странци, странски држави или судски процеси е во ваша корист. Спијте повеќе. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и четврток.

ВАГА

Неделниот хороскоп ви носи премногу за размислување. Постојано ќе брзате да ги средите приоритетите, но кон средината на неделата ќе ви биде полесно. Размислете за вашите долгорочни финансиски цели и управувајте со вашиот буџет мудро. Не е добро време за големи купувања. Ќе бидете посакувани од луѓе од спротивниот пол, ќе добивате многу повици и пораки. Зголемете го внесот на витамини. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и недела.

СКОРПИЈА

Оваа недела носи длабоки промени и трансформации во вашиот љубовен живот. Можеби ќе се соочите со предизвици во врската или бракот, но тоа ќе ви овозможи да ја зацврстите врската со партнерот. Клучот за успехот е комуникацијата. Ќе се чувствувате многу мотивирани на работа. Совршена можност да побарате покачување или да ја изразите вашата желба да преминете на повисока позиција. Поминете го викендот со пријателите! Вашите најдобри денови ќе бидат среда и сабота.

СТРЕЛЕЦ

Вашиот неделен хороскоп носи напнат почеток на неделата за оние кои се во брак и долги врски. Слободните Стрелци ќе запознаат некого на пат, но поважно ќе им биде да имаат контакт со некој од минатото. Приказната што остана недовршена добива пресврт. Пазете се од конфликти со членовите на семејството, избрзаните реакции може да прераснат во сериозен конфликт. Поволен период за воведување здрави навики, ќе ви даде нова енергија. Вашите најдобри денови ќе бидат петок и сабота.

ЈАРЕЦ

Следат финансиски добивки на работа! Ќе има многу гужва, но ќе успеете да доведете сè до крај и просперитет. Сè оди како што сакате оваа недела, дури и ако мислите дека нешто е невозможно. Вашата поранешна љубов ви е на ум, но вие сте решени да возвратите. Совет е да го направите првиот чекор и да верувате во исходот што го сакате. Останете подалеку од токсични луѓе. Не ви треба негативна енергија во овој момент. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и четврток.

ВОДОЛИЈА

Ова се денови кога можете да го направите почувствителен од вообичаено. Оние кои се зафатени ќе ги следат дискусии во врските, додека оние кои се слободни ќе остварат нови интересни познанства. Бидете отворени за да обезбедите шанса за разговор. Комуникацијата со колегите ќе биде клучна, затоа бидете подготвени да ги споделите вашите идеи, но и да ги слушате другите. Во врска или сами, фокусирајте се на заеднички активности кои ви носат радост и возбуда. Ова е време кога можете да експериментирате. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и недела.

РИБИ

Неделниот хороскоп вели дека ви е тешко да прифатите дека луѓето имаат мислење кое се разликува од вашето. Во текот на овие денови ќе научите важна лекција, а тоа е дека критиката е можност да ги подобрите вашите вештини. Во љубовта ве очекуваат пријатни изненадувања. Кога станува збор за здравјето, можна е главоболка. Вашите најдобри денови ќе бидат четврток и недела.

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more

Живот

Кои се највалканите места што ги допираме секој ден?

Read more

Хороскопски знаци кои без проблем забиваат нож в грб

Read more

На кои плажи во Грција е најтопло морето?

Read more

Ралф Шумахер откако откри дека е хомосексуалец: Ви благодариме на сите за честитките, многу сме среќни

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Читај повеќе

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Читај повеќе

6 лоши навики поради кои предвреме стареете

Читај повеќе

Кои се највалканите места што ги допираме секој ден?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои без проблем забиваат нож в грб

Читај повеќе

Диета на руските балерини: За 7 дена се слабее до 5 килограми

Читај повеќе
  • filter

На кои плажи во Грција е најтопло морето?

Читај повеќе

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Читај повеќе

Марокански деликатес: Зачинети јајца со леблебии и чери домати

Читај повеќе