Netflix пушти тизер за документарецот за Пеле

Дека Netflix се интересира за сите можни теми говори и документарецот за легендарниот Пеле чија премиера е најавена за еден месец.

Филмот ја раскажува приказната за најдобриот бразилски фудбалер и тоа во временскиот период од 1958, кога светот дозна за Пеле на Мундијалот во Пведска, до 1970 кога стана едентсвениот фудбалер кој три пати го освоил Светското првеснтво на ФИФА, рекорд не срушен до ден денес.

Филмот на публиката ќе ѝ понуди ексклузивни архивски снимки како и инѕтервјуа со неговите поранешни соиграчи од трепрезентација како Загалу, Жаирзињи и Ривелину.

Режијата е на Бен Николас и Дејвид Трајхорн. Филмот е насловен едноставно „Pelé“, а на фановите ќе им биде достапен од 23 февруари.

Remote video URL
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Филм & ТВ

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Read more

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Read more

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Read more

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Читај повеќе

Јубилејниот 20-ти „OFFest“ одложен за ноември

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Читај повеќе

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ченинг Тејтум: Мора да станам подобар актер за да не бидам постојано гол

Читај повеќе

Ќе се снима „Scarface and the Untouchable“, серија за Ал Капоне и Елиот Нес

Читај повеќе
  • play_arrow

Marvel објави датуми и наслови на нови филмови до 2023 година

Читај повеќе