Нов гаф на Бајден: Градот Ролинг Форк го нарече Ролинг Стоун

Макфакс
/ 02.04.2023 / 11:00

Американскиот претседател Џозеф Бајден направи уште еден гаф кога двапати погрешно го напиша името на градот Ролинг Форк, во Мисисипи, кој го посети со сопругата откако градот беше погоден од разорно торнадо.

Бајден, обраќајќи им се на присутните во градот, во два навратa го нарече Ролинг Форк како Ролинг Стоун.

„Се грижам да имате место за спиење, храна за јадење, помагајќи ви да ги обновите вашите животи во Ролинг Стоун“, рече Бајден.

Потоа ја повторил грешката, пренесува New York Post. „Градот на Ролинг Стоун ќе се врати, а ние ќе бидеме со вас на секој чекор“, рече Бајден.

Во петокот Бајден со сопругата Џил ги обиколи опустошените делови на градот Ролинг Форк, Мисисипи, откако најмалку 26 лица загинаа, а десетици други беа повредени во силната бура во Мисисипи и Алабама.

Тагови
реклама

TikTok трик за гламурозна фризура без фенирање

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Се враќа евтината дневна тарифа на струјата

Read more

Свет

ОН ја објави листата на топ 10 најнаселени градови во светот за 2023 година

Read more

Северна Кореја ја извести Јапонија дека планира да лансира сателит

Read more

Белорусија ги затвора патиштата кон Русија, најави формирање на народна милиција

Read more

Позелене водата во каналот во Венеција, свикан итен состанок

Read more
 

Вести

Кинотеката в среда го отвора летното кино со филмска вечер посветена на Желимир Жилник

Читај повеќе
  • filter

ОН ја објави листата на топ 10 најнаселени градови во светот за 2023 година

Читај повеќе

АХВ: Нема ниту една увозна пратка со домати позитивна на пестициди

Читај повеќе

Дадилката на Коста – клучен сведок во случајот со масакрот во „Рибникар“, пишуваат српските медиуми

Читај повеќе

Се враќа евтината дневна тарифа на струјата

Читај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ предлага законски олеснувања за лекување на болните од цистична фиброза

Читај повеќе
  • play_arrow

Трипуновски: Отровен зеленчук е увезен од Албанија во Македонија, Обвинителство да отвори истрага

Читај повеќе

Фатен струмичанец кој избегал од затвор каде требало да одлежи уште година за измама

Читај повеќе

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Читај повеќе