Нов гаф на Бајден: Градот Ролинг Форк го нарече Ролинг Стоун

Макфакс
/ 02.04.2023 / 11:00

Американскиот претседател Џозеф Бајден направи уште еден гаф кога двапати погрешно го напиша името на градот Ролинг Форк, во Мисисипи, кој го посети со сопругата откако градот беше погоден од разорно торнадо.

Бајден, обраќајќи им се на присутните во градот, во два навратa го нарече Ролинг Форк како Ролинг Стоун.

„Се грижам да имате место за спиење, храна за јадење, помагајќи ви да ги обновите вашите животи во Ролинг Стоун“, рече Бајден.

Потоа ја повторил грешката, пренесува New York Post. „Градот на Ролинг Стоун ќе се врати, а ние ќе бидеме со вас на секој чекор“, рече Бајден.

Во петокот Бајден со сопругата Џил ги обиколи опустошените делови на градот Ролинг Форк, Мисисипи, откако најмалку 26 лица загинаа, а десетици други беа повредени во силната бура во Мисисипи и Алабама.

Тагови
реклама

Свет

Советот на ЕУ поддржа формирање база на таленти: Ќе се олесни вработувањето лица од трети земји

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Флотата на руската морнарица пристигна во Куба

Read more

Г7 испраќа 50 милијарди долари профит од замрзнатите руски средства во Украина

Read more
 

Вести

  • filter

Диво месо на Албанскиот театар, штипската Лекција и Натчовек на Драмски театар од Варна на претпоследниот ден на фестивалот

Читај повеќе

Изведба на танцовиот дует LOUNGE на Марга Алфејрау, Мириам Лукас и Мириана Бененге на Викендот на гордоста

Читај повеќе

Со прогласување на наградените и проекција на Златната треска на Чарли Чаплин се затвора 14. Филозофски филмски фестивал

Читај повеќе

Советот на ЕУ поддржа формирање база на таленти: Ќе се олесни вработувањето лица од трети земји

Читај повеќе

Цената на мазутот се зголемува, бензините и дизелот остануваат непроменети

Читај повеќе

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Читај повеќе

Заев и Ципрас: Прекршувањето на договорот од Преспа ќе ја доведе до егзистенцијален предизвик иднината на Северна Македонија

Читај повеќе

Флотата на руската морнарица пристигна во Куба

Читај повеќе

Г7 испраќа 50 милијарди долари профит од замрзнатите руски средства во Украина

Читај повеќе