Нов земјотрес на Закинтос, сега посилен - од 4,4 степени

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го погоди  грчкиот остров Закинтос, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки институт.

Епицентарот на земјотресот бил во морското подрачје, на 20 километри западно од Волими, на длабочина од 5 километри, пренесува Πρώτο Θέμα.

Нема извештаи за евентуална штета.

Земјотрес на овој остров имаше и пред девет дена, тогаш со јачина од 3,9 степени.

реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Финансиски хороскоп од 15 до 21 јули

Read more

Трик како да постигнете совршен вкус на варената пченка

Read more

Регион

Вулин: Големите сили ја фалат Македонија кога ги повредува Србите, но кога шумите ќе почнат да горат Србија е прва на помош

Read more

Во Дубровник соборен е рекорд за температурата на морето

Read more

Тинејџер почина на фестивалот Егзит

Read more

Големи протести во Албанија: Летаат молотови коктели и се бара оставка од премиерот

Read more
 

Вести

Говорот на бугарскиот генерал Терпешев на Второто заседание на АСНОМ

Читај повеќе

Кинезите ги повлекуваат маиците со историската фотографија на Трамп

Читај повеќе

Вулин: Големите сили ја фалат Македонија кога ги повредува Србите, но кога шумите ќе почнат да горат Србија е прва на помош

Читај повеќе

Мемеди: Родителите на бебето и медицинската сестра се смирија и си подадоа рака, случајот е затворен

Читај повеќе

Германската војска за прв пат го употреби моќниот HIMARS

Читај повеќе

Доларот зајакна, Трамп ги тресе азиските берзи

Читај повеќе

Поради пожарите, пренасочен сообраќајот на неколку делници

Читај повеќе

Во Дубровник соборен е рекорд за температурата на морето

Читај повеќе

Орбан: Планот на Трамп за мир во Украина е добро разработен

Читај повеќе