Објавена последната порака на Емилијано Сала: Тато, се плашам!

Шпанскиот весник Marca ја објави последната шокантна порака на агрентинскиот напаѓач Емилијано Сала кој завчера заедно со пилотот на авионот исчезна некаде меѓу Франција и Велика Британија.

Во авионот што полета од Нант за Кардиф беа само пилотот и Сала кој отиде во Нант да се поздрави со соиграчите пред да си замине во новиот клуб. Кога стигнал се пожалил дека патувањето било тешко и несигурно.

Откако се поздравил со сите, тргнал кон Кардиф, но никогаш не стигна таму. Marca објави дел од последните гласовни пораки што Сала ги пратил во WhatsApp разговор.

„Брате, мртов уморен сум, овде во Нант завршив еден куп работи и ми се чинеше дека никогаш нема да завршам. Сега сум во авионот што изгледа како да ќе се распадне. Летам за Кардиф“, стои во пораката.

„Утре вечер прв пат тренирам со новата екипа, ќе видиме што ќе биде. Како сте ми вие? Ако во наредниве час-час и половина нема некаква вест за мене, не знам дали ќе пратите некој да ме побара, оти нема да може да ме најде... Тато, се плашам!“, гласи последната порака на фудбалерот.

реклама

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Над 110 нови случаи на COVID-19, најмногу во еден ден досега

Read more

Фудбал

ФФМ се премисли: Прогласен крај на фудбалското првенство

Read more

Диего Коста се спаси од затворска казна за даночна измама

Read more

Родман со видео-порака до новиот напаѓач на Наполи

Read more

Последниот скрининг откри позитивен во Тотенхем

Read more

Спорт

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Читај повеќе

ФФМ се премисли: Прогласен крај на фудбалското првенство

Читај повеќе

Антиќ: МЗТ да сфати дека ова е тимски спорт и дека не е сам во лигата

Читај повеќе

Диего Коста се спаси од затворска казна за даночна измама

Читај повеќе
  • play_arrow

Родман со видео-порака до новиот напаѓач на Наполи

Читај повеќе

Ќерката на Џордан откри зошто го нема на социјалните мрежи

Читај повеќе

Последниот скрининг откри позитивен во Тотенхем

Читај повеќе

УЕФА со забрана за лидерот во Турција за настап во ЛШ и ЛЕ

Читај повеќе