Македонија

Облачно со повремен пороен дожд, грмежи и ветер

20. мај 2019 - 8:36 | МИА

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови.

Утринската температура ќе се движи од 5 до 13, а дневната од 15 до 26 степени.

Во Скопје, облачно со сончеви периоди. Утринската температура ќе се спушти до 10, а дневната ќе се искачи до 24 степени.

Коментирај