Обожавателите на „Game of Thrones“ не се одушевени од новиот трејлер

Обожавателите на серијата „Game of Thrones“ не се баш задоволни од новиот трејлер за осмата сезона. Иако серијата заврши пред скоро две години, за нејзината десетгодишнина HBO објавува трејлери кои се фокусираат на најдобрите моменти од секоја сезона.

Трејлерот е прогласен за исклучително квалитетно монтиран и содржи најубави моменти од сезоната, но обожавателите не се баш одушевени.

Remote video URL

Видеото е објавено на YouTube на 6 април, а до сега има скоро 455.000 прегледи, 8.000 дислајкови и 2.000 коментари. Повеќето луѓе ја критикуваат последната сезона затоа што сметаат дека дејството е забрзано и изоставени се премногу детали.

Обожавателите едноставно не се доволно заинтересирани да ја погледнат новата верзија на трејлерот, а според некои фанови, серијата е „уништена“.

Remote video URL

Разочараните обожаватели реагираа и на Twitter.

URL
URL
Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Животни херои од чија спасувачка акција постои снимка

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 најсмешни комедии од новиот милениум

Read more

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Read more

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Read more

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најсмешни комедии од новиот милениум

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Xtreme“ - новиот возбудлив трилер на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix пушти трејлер за научно фантастичниот „Awake“

Читај повеќе

Јубилејниот 20-ти „OFFest“ одложен за ноември

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 10 цитати од „Star Wars“

Читај повеќе

Наскоро завршува снимањето на последната сезона на „La casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Одбран најсмешниот филм на сите времиња, дали се согласувате?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ченинг Тејтум: Мора да станам подобар актер за да не бидам постојано гол

Читај повеќе

Ќе се снима „Scarface and the Untouchable“, серија за Ал Капоне и Елиот Нес

Читај повеќе