Она кога ќерка ти ќе те засени среде интервју за BBC

Не е прв случај, ама никогаш не престанува да биде забавно.

Д-р Клер Венам даваше онлајн интервју од дома за BBC News Channel во врска со локалните карантини во Велика Британија, кога нејзината ќерка влезе во кадар.

Во разговорот со BBC подоцна, д-р Венам изјави дека баш е иронично што ѝ се случило ова, бидејќи неодамна објавила труд за British Medical Journal токму на оваа тема.

Во трудот таа го застапува ставот дека „судирот“ меѓу нашите приватни и професионални животи што се потенцира со ковид-кризата може дури и да помогне во подобрување на родовата еднаквост. Таа сепак додаде дека никогаш не ни помислила дека вакво нешто ќе ѝ се случи нејзе.

Новинарот кој ја интервјуираше поразговара и со ќерка ѝ Скарлет и рече дека тоа му е најинформативното интервју што го направил цел ден.

Remote video URL

Првото вакво вирално видео во кое деца влегуваат во кадар среде работно интервју се случи во 2017 година кога двете деца на професорот Роберт Е. Кели се појавија во позадина додека тој даваше стручно мислење во живо за BBC.

Тагови
реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Чек дис аут

Египет го кани Маск лично да се увери како се градени пирамидите

Read more

Копала тунел за син ѝ да избега од затвор

Read more

Ретро разладување: Зошто треба да си купите фрижидер?

Read more

Тепачка во авион: Патници уапсени откако пијани одбивале да носат маски

Read more

Магазин

  • play_arrow

Египет го кани Маск лично да се увери како се градени пирамидите

Читај повеќе

Копала тунел за син ѝ да избега од затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Читај повеќе
  • filter

Туристичките места пливаат во отпад: Каде да се впери прстот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Читај повеќе
  • filter

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Читај повеќе
  • play_arrow

Ретро разладување: Зошто треба да си купите фрижидер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тепачка во авион: Патници уапсени откако пијани одбивале да носат маски

Читај повеќе

Филипче: Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет

Читај повеќе