Opel го претстави камперот Zafira Life Crosscamp Lite

Се ближи периодот кога почесто ќе го минуваме времето на излети во природа, а Opel ја искористи оваа прилика и го претстави камперот Zafira Life Crosscamp Lite.

Камперот во Германија чини најмалку 44.499 евра, а доаѓа со кујна, полици, мијалник и уште многу работи.

Модификациите се на германската компанија Crosscamp, има мал фрижидер, клупа која може да се претвори во кревет со димензии 200х140 сантиметри.

Новиот кампер може да се нарача и со седум седишта.

 

Камперот е опремен и со безбедносна опрема како што се предупредувања за сообраќајки, систем за автоматско кочење во итни случаи и асистенција при паркирање.

Тагови
реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more

Авто новости

Volkswagen го претстави Talagon – најголемиот SUV досега

Read more

Ова е освежениот Volkswagen Polo

Read more

Hongqi S9 – хиперавтомобил кој развива 1.400 коњски сили

Read more

Volkswagen ID.4 е Светски aвтомобил на годината

Read more
 

Автомобили

  • filter

Volkswagen го претстави Talagon – најголемиот SUV досега

Читај повеќе
  • filter

Ова е освежениот Volkswagen Polo

Читај повеќе
  • filter

Hongqi S9 – хиперавтомобил кој развива 1.400 коњски сили

Читај повеќе
  • play_arrow

Volkswagen ID.4 е Светски aвтомобил на годината

Читај повеќе

Освежениот Volkswagen Polo ќе дебитира на 22 април

Читај повеќе

Matchbox најави колички засновани на вистински електромобили

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Audi го претстави електричниот A6 e-tron

Читај повеќе
  • filter

Huawei го претстави својот прв автомобил

Читај повеќе
  • filter

Ова се новите BMW M3 и M4

Читај повеќе