Папараците ја снимија Шакира со британскиот актер кој е ѕвезда на нејзиниот нов спот

Шакира вчера беше фотографирана од папараците додека беше излезена со британскиот актер Лусјен Лависконт во Њујорк, откако одржа изненаден и бесплатен концерт на Тајмс Сквер.

Двајцата беа на вечера во италијанскиот ресторан Carbone, а колумбиската пејачка за оваа прилика избрала целосно црна модна комбинација.

Пред ова излегување, пејачката се појави на Тајмс Сквер каде што настапи пред 40.000 луѓе, а нејзината сет листа вклучуваше хитови како „Hips Don't Lie“ и „Te Felicito/TQG“.

URL

Шакира ги изненади своите следбеници со „поп-ап“ концертот најавен само неколку часа претходно на социјалните мрежи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shakira (@shakira)

Интимната вечера следеше откако ѕвездата од Emily in Paris Лусјен се појави во спотот на Шакира за „Punteria“.

Колумбиската пејачка претходно направи хаос на мрежите споделувајќи фотографии со Лависконт, а парот позираше во многу интимно издание.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shakira (@shakira)

Шакира неодамна проговори за „обнова“ на својот живот по разделбата со Жерар Пике. Таа претходно изјави дека се чувствува како да доживува ренесанса во кариерата, а нејзиниот долгоочекуван 12-ти студиски албум „Las Mujeres Ya No Lloran“ беше објавен на 22 март.

Говорејќи за Times, Шакира го опиша проектот како „трансформација на болката во креативност, фрустрацијата во продуктивност, гневот во страст, ранливоста во издржливост“.

Тагови
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

Музика

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Read more

Шакира: Пике ме влечеше надолу

Read more

3 јули 1971, починал легендарниот Џим Морисон

Read more

Мајкл Џексон остави долг од 500 милиони долари

Read more
 

Сцена

Адвокатот на Шајло Џоли откри детали за исфрлањето на „Пит“ од нејзиното презиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавени номинациите за наградите Еми, се издвојуваат две серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе