Петгодишен гејмер ја „убива“ конкуренцијата

Гејмер покажа неверојатни вештини во совладување на играта Valorant и сам победи четворица други играчи.

Можеби сето ова немаше беше толку чудно, ако момчето немаше само пет години.

На интернет кружи видео од момчето како ја игра Valorant, а сите кои го сакаат овој тип на видеоигри знаат колку е тешко еден играч да ги победи сите противници, што го прави неговиот успех уште поголем.

URL

Неговото „гејмерско име“ е Foopa и за свој лик го избра агентот по име Reyna. Судејќи според досега покажаната вештина, тој ги има сите предиспозиции да стане сериозен гејмер во иднина.

Тагови
реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Гејминг

Дали уште имате Nintendo Wii? Имаме одлични вести за вас

Read more

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more

Топ 20 нови игри за PS4

Read more
 

Гик

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се случува земјотрес?

Читај повеќе

Дали уште имате Nintendo Wii? Имаме одлични вести за вас

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пристигна смартфонот со најбрз екран на пазарот

Читај повеќе
  • play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Читај повеќе

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Читај повеќе
  • filter

Роверот на НАСА првпат се движеше по површината на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ја претстави новата серија Redmi Note 10

Читај повеќе

Научници развиваат вакцина против COVID-19 во форма на спреј

Читај повеќе