СЕРИЈА А 2020/21

Пирло по поразот од Интер: Тренерот е секогаш виновен, но играчите не ме слушаа

Андреа Пирло не размислува да си даде оставка од функцијата тренер на Јувентус, и покрај вчерашниот пораз од Интер (2:0), што дополнително ја оддалечи „Старата дама“ од борбата за титулата.

Јувентус сега е на седум бода од лидерите Милан и Интер, при што „росонерите“ вечер имаат натпревар против Каљари и можат да им побегнат со двцифрена разлика.

Навивачите на Јувентус веќе го губат трпението и бараат заминување на Пирло, но поранешниот италијански репрезентативец апсолутно не размислува за тоа сценарио.

URL

„Тренерот е секогаш виновен кога се губи, но играчите не ме слушаа. Од почетокот на играта влегоа срамежливо на натпреварот, беа исплашени од Интер и не го направија тоа што го договоривме пред натпреварот. Само гледаа како да се одбранат, а ни тоа не го правеа како што треба. Му дозволивме на Интер да преземе иницијатива, а тие се најопасни во тие ситуации. Ова беше многу лош резултат, не можевме да играме полошо и сега се свртуваме кон среда и Суперкупот против Наполи“, изјави Пирло.

URL
Remote video URL
реклама

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Приведени осум лица по протестот за „Монструм“

Read more

Фудбал

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Read more

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Read more
 

Спорт

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе

Надал го откажа настапот на турнирот во Ротердам поради повреда

Читај повеќе

Баји: Помеѓу Меси и Роналдо би го избрал Рамос

Читај повеќе