По судењето, Џони Деп може да стане најплатениот актер досега

Победата на холивудскиот актер Џони Деп, во случајот за клевета против поранешната сопруга Амбер Херд, може да му помогне да се врати директно на врвот на листата  најплатени холивудски актери.

Експертот за односи со јавноста Александра Вила, која во последните две децении ги претставува холивудските ѕвезди, е уверена дека ова ќе биде одличен исчекор во кариерата на Џони Деп.

„Кариерата на Џони ќе го достигне врвот, тој не само што ги освои срцата на публиката туку и ќе може да бира улоги во некои од најголемите филмови кои ќе излезат во следните неколку години. Би можел да стане најплатениот актер досега“, вели Вила за Daily Star.

Таа се осврна и на неговата кариера:

„Џони заработи милијарди долари во последните неколку децении. Зад себе има 40 години работа и проекти кои публиката ги сака“, објасни таа.

Освен филмовите, тука е и парфемот Savage чие заштитно лице е тој, а кој се продава во рекордни количини.

Експертката објаснува дека Џони си ја соголил душата пред јавноста, а сега неговиот углед ќе биде вратен.

Според извештајот на Forbes од почетокто на 2022 година, најплатен актер е Двејн Џонсон кој заработи 270 милиони долари на филмовите „Black Adam“ и „Red Notice“.

Деп за филмот „Alice in Wonderland“ заработи 68 милиони долари, без притоа нешто особено да се потруди. Според анализа на 24/7 Wall Street, Деп во филмот изговорил само 661 збор што го прави еден од најплатените актери со најмалку изговорени зборови. Од друга страна, од „Pirates of the Caribbean“ оствари заработка од 90 милиони долари по филм што значи дека неговата вкупна исплата е 450 милиони долари.

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Read more

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Read more

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Godzilla x Kong: The New Empire

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за воениот филм со Кејт Винслет ги одушеви фановите: Таа жена нема лоша улога

Читај повеќе

Џони Деп има нова љубов: Си најде среќа со 33 години помлада руска манекенка

Читај повеќе
  • play_arrow

Шоу на Шакира на финалето од Копа Америка: Изведбата вклучуваше ВИ елементи

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледаше Бренда во првата епизода од „Беверли Хилс“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Шенон Доерти, ѕвездата на „Беверли Хилс“

Читај повеќе
  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе