Почина легендарниот водител Лари Кинг

Познатиот телевизиски и радио водител Лари Кинг почина денеска на 87-годишна возраст, објави неговата медиумска компанија Ora Media, без да ја открие причината за неговата смрт.

Медиумите соопштија дека Кинг повеќе седмици се борел со COVID-19, откако претрпе неколку здравствени проблеми во последните неколку години, вклучително и битката со карцином.

– Шеесет и три години на радио, телевизија и дигиталните медиуми, илјадниците награди на Лари за неговите интервјуа и признанијата во светски размери сведочат за неговиот оригинален и непобитен талент како телевизиска фигура. Лари секогаш гледше на своите соговорници во интервјуата како на вистински ѕвезди во своите шоу програми, се вели во последното соопштение на Ora Media, неговиот најнов работодавач.

Поранешното лице на CNN почина во медицинскиот центар „Седарс-Сајнај“ во Лос Анџелес.

Телевизискиот водител беше светски познат по својата емисија „Лари Кинг во живо“.

Познатиот ТВ и радио водител беше една од најпознатите американски медиумски личности, која интервјуираше политичари, познати лица и други јавни личности. За време на својата кариера, тој има направено над 30.000 интервјуа.

Тагови
реклама

Илон Маск остана без 27 милијарди долари минатата недела

Read more

Сто факти за вселената во кои нема да ви се верува

Read more

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Read more

Живот

Жените кои го променија светот

Read more

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Read more

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Read more

Март ќе биде тежок месец за овие три хороскопски знаци

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Жените кои го променија светот

Читај повеќе

CAT техника - сигурен пат до женски оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Човекот кој остана во близина на Фукушима за да спасува мачки

Читај повеќе

Пациентите по COVID-19 страдаат од посттрауматско нарушување, анксиозност и кошмари

Читај повеќе

Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Читај повеќе

Додека локалците умираат во болниците, туризмот „цвета“ и покрај пандемијата

Читај повеќе

Д-р Фаучи: Без маски во друштво? Само ако сите се вакцинирани

Читај повеќе

Март ќе биде тежок месец за овие три хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Први во светот: Норвешка ќе гради тунел за бродови

Читај повеќе