Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Фронтменот на американскиот бенд „Guns N' Roses“, Ексл Роуз (61), ќе се појави на суд за наводен сексуален напад на поранешната манекенка на Penthouse, Шајла Кенеди, пред 34 години. Таа тврди дека тој ја „влечел како пештерски човек и ја малтретирал, објави TMZ.

Кенеди поднела тужба против Роуз, тврдејќи дека ја врзал и имал секс со неа за време на забава во 1989 година.

Според документите до кои дојде TMZ, Кенеди изјавила дека го запознала Ексл во клуб во Њујорк во февруари 1989 година и отишла на приватна забава во неговиот хотелски апартман, каде што, како што тврди таа, имало еден куп луѓе кои се дрогирале.

Понатаму се тврди дека Роуз продолжил да ѝ се додворува, што на почетокот ѝ било прифатливо, сѐ додека собата не се испразнила.

Кенеди истакнува дека видела дека Роуз има „агресивна сексуална врска“ со друга манекенка пред таа да отиде во друга соба со неговиот пријател, а потоа „работите се влошиле“.

Како што тврди, Роуз ја влечел во кревет за коса, ѝ ги врзал рацете со гаќички и сексуално ја нападнал.

Кенеди рече дека никогаш не се согласила на секс.

После тоа рекла дека излегла во шок, а потоа следела анксиозност и депресија, пренесува Танјуг.

Таа тврди дека љубовниот живот ѝ бил нарушен и сега бара отштета.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Музика

Бијонсе во разголено издание најави две нови песни, ги објави по Супербоулот

Read more

Дали Израел ќе биде исфрлен од Евровизија?

Read more

Топ 10 најзаразни поп песни во изминатите 10 години

Read more

Времеплов: Тинејџерката Северина на насловна во 1990 година

Read more
 

Сцена

Оскаровецот Мендес ќе режира четири филма за „Битлси“

Читај повеќе

Кевин Бејкон по 25 години брак открил дека сопругата Кира му е всушност братучетка

Читај повеќе
  • play_arrow

Поради филм кој моментално е хит, песна од 2004 година го освојува интернетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најгледани филмови и серии на HBO во моментов?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум БАФТА награди за Oppenheimer, Barbie извиси

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix ги одушеви фановите на Bridgerton со сцена од третата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Netflix откри премногу за филмот во трејлерот за Damsel?

Читај повеќе
  • play_arrow

Супербоул 2024 стана втор најгледан пренос од стапнувањето на Месечината

Читај повеќе