Поранешните партнерки на Џони Деп тврдат дека тој не би удрил жена

Поранешната сопруга на Џони Деп, Ванеса Паради и неговата поранешна девојка Винона Рајдер во Врховниот суд во Лондон, Англија, сведочеа дека тој не е човек што би удрил жена.

Во таа смисла, обвинувањата на Амбер Херд, исто така негова поранешна сопруга, според Паради, „воопшто не личат на вистинскиот Џони“, како што таа рече.

– Гледам дека овие безобразни изјави се навистина вознемирувачки. А, исто така, направија и штета на неговата кариера затоа што, за жал, луѓето поверуваа во тие лажни сведочења, изјави Паради.

 

Рајдер, која беше свршена со Деп во раните 90-ти, рече дека не може да го замисли  како таков, па сѐ тоа ја прави вџашена и збунета.

– Замислата дека тој бил толку насилна личност е многу далеку од оној Џони што го познавав и го сакав. Не сакам никого да наречам лажго, но од моето искуство со Џони, невозможно е да се верува дека ваквите грозни обвинувања се вистинити!, изјави Рајдер.

Телохранителот на Деп, Шон Бет претходно сведочеше дека во 2016 година, на 30-от роденден на Хард, таа го удрила глумецот и тој го пренел во друга негова куќа. Телохранителот покажа и слика како доказ за тоа, но на неа немало видливи повреди кај Деп, а не можело ниту да се докаже нејзината веродостојност.

Сведочењето на Амбер Херд се очекува следната седмица.

Амбер Херд пред две години го доби случајот против Џони Деп и за тоа доби отштета од седум милиони долари. Новото судење во Лондон е дел од тужбата на Деп против британскиот таблоид Sun за напис од 2018 година. Во друг случај, во САД, Деп ја тужи Хард за 50 милиони долари отштета, за нарушување на угледот. Тој процес се очекува да почне идната година.  

Тагови
реклама

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Надзорните камери на трговскиот во Харков го снимија моментот на нападот, 16 мртви

Read more

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Read more

Зелката е новата суперхрана на годината

Read more

Живот

Авантурата наречена Red Bull Can You Make It? 2024 е во полн ек!

Read more

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Read more

Викенд хороскоп од 24 до 26 мај: Лавот е полн со емпатија, Вагата конечно се опушта

Read more

Како да се ослободите од мравките во домот?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Авантурата наречена Red Bull Can You Make It? 2024 е во полн ек!

Читај повеќе

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Читај повеќе

Како една шолја топло чоколадо може да помогне во губењето тежина?

Читај повеќе

Детална астро анализа до 31 мај за секој хороскопски знак

Читај повеќе

Онколози открија која храна не треба никогаш да ја јадеме

Читај повеќе

Зелката е новата суперхрана на годината

Читај повеќе

Која храна треба да ја јадеме често за природно зајакнување на имунитетот?

Читај повеќе

Кардиолозите откриваат која храна е неопходна за здрави артерии

Читај повеќе

4 постапки што покажуваат дека мажот е емотивно незрел

Читај повеќе