Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Верона ван де Лур некогаш беше спортистка на годината во Холандија. Поради проблеми во приватниот живот се повлече од спортот, по што почна да се занимава со сосема поинаква работа.

На пет години почна да тренира гимнастика, а на 17 години беше спортска ѕвезда. Освои пет медали на Европското првенство во Грција. Во 2002 година беше прогласена за спортистка на годината во Холандија, а тим на годината беше целата гимнастичка репрезентација.

Во наредните години освои уште медали, а во 2008 година се повлече поради недостиг на мотивација и проблеми во семејството. Три години подоцна беше осудена поради уцени кон повозрасен пар по што одлежа 72 дена во затвор.

Две години немаше кров над главата, а во 2011 година влезе во порно индустријата. Првин работеше како девојка зад камерите, па започна и портал кој вклучуваше и филмови за возрасни. Работеше со нејзиниот дечко и само со него снимаше филмови.

Со тоа прекина во ноември, 2019 година, но и понатаму е активна на OnlyFans.

„Кога ќе останете на улица и немате што да јадете, ќе направите сè за да преживеете“, изјави таа за Guardian минатата година.

Кога ќе се потсети на славните денови кога ја предводела Холандија како сензација во спорт во кој тогаш доминираа Руси, во нејзиниот глас се чувствува голема гордост.

„На моите родители успехот им беше пред мене, ме притискаа за тие да имаа корист. Кога не би успеала во нешто мојата мајка не сакаше да дојде по мене на аеродром, ме тераше да се враќам расплакана со долги возења со метро“, се присетува Верона.

Само една година по најголемиот успех, уморна од тешки тренинзи, со уморно тело и недоразбирања во домот, размислувала за самоубиство.

„Се чувствував како да сум во црна дупка. Се обидував да престанам со гимнастика, но никој не сакаше да ме пушти да престанам“, вели таа.

Се пензионирала во 2008 година и го открила и животот надвор од гимнастика. Почнала да минува повеќе време со дечкото, но набргу ја избркале од дома. Останала и без пари. Подоцна открила дека нејзиниот татко ги потрошил сите нејзини заработени пари за негово сопствено задоволство.

Неколку години подоцна го добила судскиот спор против него и му било наложено да ѝ плати 62.000 евра.

реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Живот

Како да заработите ова лето?

Read more

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Нови шпекулации за здравјето на Ким Џонг Ун откако се појави со фластер на главата

Read more
 

Магазин

Најдобриот рецепт за печени компири со сенф и рузмарин

Читај повеќе

За машките магазини е секс-бомба, за модните агенции не е доволно слаба

Читај повеќе

Трета доза: Кои земји дополнително ќе го имунизираат населението?

Читај повеќе

Како да заработите ова лето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Едноставни фризури идеални за носење на пеколни горештини

Читај повеќе

Рузмаринот е многу повеќе од зачин - зошто треба да го користите?

Читај повеќе

Tрик што ќе ви помогне да слабеете со пешачење

Читај повеќе

Бил Гејтс: Дружењето со педофилот Епстин беше огромна грешка

Читај повеќе

Десерт на денот: Чоколадни бомбици со смокви

Читај повеќе