Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Секое суштество на планетата е приказна за себе, а секоја личност има посебна енергија и начин на гледање на животот. Сепак, велат дека постојат три типа на души и дека секоја од нив има одредена улога, своја мисија и начин на кој тие ја создаваат својата судбина.

Изворна душа

Луѓето со таква душа му даваат облик на светот во кој живееме, создаваат добра енергија, историја, оставаат трага.

Светот станува сосема поинаков поради овие луѓе. Тие создаваат и позитивно влијаат врз другите.

Стара душа

Овие луѓе се мудреци кои акумулираат животно искуство и се сеќаваат не само на она што самите го доживеале, туку и на она што го доживуваат другите.

Тие го пренесуваат акумулираното знаење на другите за да можат да го поправат својот живот. Таквите луѓе знаат многу приказни.

Имаа многу интересни искуства, па со задоволство им кажуваат на другите за нивното минато. Главно овие луѓе покажуваат знаци на зрелост уште во раното детство.

Инспиративна душа

Тоа се луѓе со одлични идеи. Не мора да бидат талентирани пронаоѓачи. Тие повеќе ги мотивираат другите да направат нешто важно.

Самите ретко влегуваат во акција. Јасни и харизматични личности што другите ги слушаат. Многу се инспиративни и зрачат со позитивна енергија.

Тие им помагаат на другите луѓе и ги инспирираат да направат нешто големо од нивниот живот.

реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Живот

Уапсен по грешка: Пакистански таксист ослободен од Гвантанамо по 17 години тортура

Read more

Кои грешки на родителите им ја отежнуваат работата на воспитувачите во градинка?

Read more

Што да направите доколку Вашето куче не сака да се вози во автомобил?

Read more

Три растенија кои носат среќа во домот

Read more
 

Магазин

Уапсен по грешка: Пакистански таксист ослободен од Гвантанамо по 17 години тортура

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со белите дробови откако ќе престанете со пушење?

Читај повеќе

Што најмногу сакаат мажите да слушаат за време на сексот?

Читај повеќе

Десерт на денот: Пита со јаболка и суво грозје

Читај повеќе

Шест вежби кои се добри за мозокот

Читај повеќе

Неколку совети како да подготвите вкусно јунешко месо

Читај повеќе
  • filter

Оптичка илузија ја „пресече“ Големата пирамида во Гиза

Читај повеќе

Што ќе се случи на нашето тело ако се тушираме само со вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

30 дена студен туш - како ќе реагира телото?

Читај повеќе