Прегазена 70-годишна жена на улица во Гостивар

Седумдесетгодишна гостиварка е прегазена од автомобил на улицата „Беличица“ во Гостивар.

„Патничко моторно возило SEAT, со гостиварски регистарски ознаки, што го управувал 66-годишниот А.Ш., удрило во 70-годишната гостиварка Л.И. (пешак)“, велат од СВР Тетово.

Во несреќата жената добила тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа Болница „Ферид Мурад“.

Извршен бил увид.

Тагови
реклама

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Read more

Хроника

Им ветувал виза за странска земја: Измамник од Скопје земал по 1.000 евра од лице

Read more

110 пушки од Првата светска војна откриени при ископ во Битола

Read more

На скопскиот аеродром спречен влез на 1,7 тони медикаменти штетни за здравјето на граѓаните

Read more

Четворица искасани од кучиња скитници во Скопје

Read more
 

Вести

Земјотрес рано утринава ја погоди Грција

Читај повеќе

Како Косово ќе го реши проблемот на Данска со преполните затвори?

Читај повеќе

Што сака Путин на Балтикот?

Читај повеќе

Сончево и топло време, попладне појава на краткотраен пороен дожд и грмежи

Читај повеќе

Вучиќ: Вечерва ставив крај на кариерата

Читај повеќе

Рекорден скок на акциите на Nvidia, производителот на чипови за вештачка интелигенција

Читај повеќе

Генералното собрание на ОН ја усвои Резолуцијата за геноцидот во Сребреница

Читај повеќе

Драмскиот театар Скопје гостува на фестивалот РУТА во Сараево

Читај повеќе

И Русија е за независна Палестина

Читај повеќе