Гостивар

Пронајдени повеќе експлозивни направи при ископ на пат во Гостивар

Вчера во 11:43 часот во СВР Тетово, М.Н пријавил дека при изведување градежни работи и ископ на пат на улица „ЈНА“ во Гостивар пронашол повеќе експлозивни направи, извести МВР.
Read more

Рачна бомба од Втората светска војна најдена кај фудбалски стадион во Гостивар

Рачна бомба од Втората светска војна била најдена во близина на фудбалскиот стадион „Реџеп Тајип Ердоган“ во населбата Горна Бањица во Гостивар.
Read more

Земјотрес од 3,2 степени во близина на Тетово и Гостивар

Земјотрес од 3,2 степени е регистриран во близина на Тетово и Гостивар. Според информациите на ЕМСЦ, потресот се случил на 13 километри од овој град во 10 часот и 24 минути.
Read more

Две лица искасани од кучиња скитници во Гостивар

Деветнаесетгодишниот гостиварец М.П. синоќа во 18 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавил дека на улица „101“ во Гостивар бил каснат од куче скитник, извести СВР Тетово.
Read more

Двајца гостиварци искасани од кучиња

Read more

Прегазена 70-годишна жена на улица во Гостивар

Седумдесетгодишна гостиварка е прегазена од автомобил на улицата „Беличица“ во Гостивар.
Read more

Родители од Гостивар не ги пуштаат децата на училиште поради соученичка со Даунов синдром

Народниот правобранител, по објавата за случајот со ученичката со Даунов синдром од Гостивар која не била прифатена од родителите на учениците од класот и наставата ја следела во посебна просторија, формира предмет по сопствена иницијатива
Read more

Пронајдена и вратена жената која избега преку прозорец од гостиварската болница

Read more

Земјотрес од 3,2 степена во Полошкиот крај

Read more

Лекар во гостиварската болница издавал лажни ПЦР тестови

Лекар од Гостивар кој изготвил и наплатил два лажни ПЦР тестови доби кривична пријава и е лишен од слобода.
Read more

Пожарот во Гостивар откри мрачна вистина на дисфункционално семејство

Вчерашната трагедија со пожарот во Гостивар по сè изгледа е само врв од ледениот брег на последиците кои ќе испливаат на површина. Допрва ќе следуваат и одговори на прашањата поврзани со трагедијата.
Read more

Детето кое почина во пожарот во Гостивар било врзано со синџир на нозете

Јавното обвинителство на Северна Македонија соопшти дека од страна на Основното јавно обвинителство од Гостивар се врши увид на местото каде утринава избувна пожар во станбена зграда во Гостивар во кој загина едно седумгодишно дете.
Read more