Пријанка Чопра критикувана за свадбата: Сурова си, не гламурозна

Поранешната Мис на светот и актерка Пријанка Чопра викендов се омажи за американскиот пејач Ник Џонас на раскошна свадбена прослава.

На прославата имаше американски и индиски обичаи, како и католичка и хинду венчавка, а славјето траеше пет дена со паради, забави и огномети.

Пријанка (36) носеше венчаница на Ралф Лорен што била рачно изработувана 1.826 часа, а Ник (26) носеше костум на истиот дизајнер.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Once upon a fairytale... @nickjonas Link in bio @people

A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) on

Потоа невестата облече традиционална индиска носија во црвена нијанса, на дизајнерот Сабјасачи Мухерџи.

Сепак, Пријанка се најде на удар на активистите на правата на животните ПЕТА бидејќи во прославата користела животни.

Ник на свадбата се појави на бел коњ, а гостите ги забавуваа два слона со седла.

„Пријанка очигледно не била известена дека учествува во суровост кон животните“, рече Манилал Валијате од ПЕТА Индија.

„Искористувањето на животните кои немаат избор не те прави величествена или гламурозна. Напротив, те прави сурова“, рече тој.

ПЕТА го објави својот приговор на социјалните мрежи и нагласи дека „нивниот среќен ден не беше среќен за животните“.

реклама

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Read more

10 август 1913, Со Букурешкиот договор била поделена Македонија

Read more

Живот

Арнолд Шварценегер стана дедо

Read more

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Read more

Лилјана, Христијан и Емри се пациентите кои добија нов бубрег

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Магазин

  • play_arrow

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Читај повеќе

Колку калории се трошат за време на сексот?

Читај повеќе

Арнолд Шварценегер стана дедо

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Читај повеќе

Зошто некои луѓе минуваат со полесни симптоми, а други се борат за живот?

Читај повеќе

Пет најчести лаги кои жените ги кажуваат за сексот

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Гејтс: Пандемијата за богатиот свет ќе заврши до 2021, за другите подоцна

Читај повеќе
  • play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Читај повеќе
  • filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Читај повеќе