ФИБА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КИНА 2019

Проблеми и за Италија, откажа Николо Мели

Голем удар за „аѕурите“ откако центарот на Њу Орлеанс Пеликанс поради повреда дефинитивно отпадна од списокот на патници за Мундијалот во Кина.

Слично како и Американецот Кал Лаури и Николо Мели се опоравуваше од операција на коленото која ја изврши на 27 јуни. И тој не успеа да се рехабилитира и покрај огромната желба на Италијанецот да игра за својата репрезентација.

Селекторот Мео Сакети со петнаесет кошаркари моментално се подготвува во база во Рим, а утре ќе одиграат пријателска со Венецуела.

Од 16 до 18 овој месец Италија ќе биде дел од „Акрополис“ турнирот на кој ќе играат уште и Србија, Турција и домаќинот Грција.

реклама

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Read more

30 мај 1913, завршила Првата балканска војна со поделба на Македонија

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Кошарка

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Read more

Eurobasket ги одбра најдобрите во мак-кошарката

Read more

Келнер, дај по едно Жељко Обрадовиќ пиво

Read more

МЗТ: Антиќ и соработниците за нас повеќе не постојат, правдата ќе ја бараме на суд

Read more

Спорт

  • play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Читај повеќе

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

Читај повеќе

Гогов: Ништо нема да нѐ запре, Брегалница ќе биде уште посилна

Читај повеќе

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе