Променливо облачно и врнежливо време

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне на места врнежите ќе бидат поројни, проследени со грмежи.

Фото: Ф.З. /КАЈГАНА

Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 8, а максималната ќе достигне од 12 до 18 степени Целзиусови.

Во Скопје променливо облачно, попладне со повремен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 17 степени Целзиусови.

Во текот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд со променлив интензитет. Во попладневните часови на места врнежите ќе бидат поројни, проследени со појава на грмежи.а

реклама

Македонија

Цената на мазутот се зголемува, бензините и дизелот остануваат непроменети

Read more

Заев и Ципрас: Прекршувањето на договорот од Преспа ќе ја доведе до егзистенцијален предизвик иднината на Северна Македонија

Read more

ЈСП: Бесплатен превоз за средношколците и за време на летниот распуст

Read more

Без струја неколку скопски општини

Read more
 

Вести

  • filter

Диво месо на Албанскиот театар, штипската Лекција и Натчовек на Драмски театар од Варна на претпоследниот ден на фестивалот

Читај повеќе

Изведба на танцовиот дует LOUNGE на Марга Алфејрау, Мириам Лукас и Мириана Бененге на Викендот на гордоста

Читај повеќе

Со прогласување на наградените и проекција на Златната треска на Чарли Чаплин се затвора 14. Филозофски филмски фестивал

Читај повеќе

Советот на ЕУ поддржа формирање база на таленти: Ќе се олесни вработувањето лица од трети земји

Читај повеќе

Цената на мазутот се зголемува, бензините и дизелот остануваат непроменети

Читај повеќе

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Читај повеќе

Заев и Ципрас: Прекршувањето на договорот од Преспа ќе ја доведе до егзистенцијален предизвик иднината на Северна Македонија

Читај повеќе

Флотата на руската морнарица пристигна во Куба

Читај повеќе

Г7 испраќа 50 милијарди долари профит од замрзнатите руски средства во Украина

Читај повеќе