Пронајдени 33 мигранти во струмичкото село Свидовица

Скопје, 21 ноември 2019 (МИА) – Триесет и тројца мигранти се пронајдени синоќа во атарот на струмичкото село Свидовица.

Од нив, 21 мигрант бил од Аваганистан, седум од Пакистан, тројца од Иран и двајца од Ирак.

Мигрантите, соопшти денеска МВР, се пронајдени околу 20:30 часот и се предадени во Прифатниот центар Гевгелија на понатамошна постапка.

реклама

Хроника

Возач и мигрант ранети при обид да избегаат од полицијата

Read more

20-годишно момче загина во несреќа на Галичица

Read more

Одбраната на „Монструм” ќе поднесе крвична пријава против вештакот Снежана Николовска

Read more

Скопјанец обвинет за запуштање и малтретирање на дете​

Read more

Вести

Рохани е бесен: Новите американски санкции врз Иран се дивјаштво

Читај повеќе

Поддршка од 200 милиони евра за земјоделците, субвенции, прилагодување со агрополитиката на ЕУ, вети Хоџа

Читај повеќе
  • play_arrow

Торнадо снимено во Далмација

Читај повеќе

Во САД веќе има 7 милиони заразени со коронавирус

Читај повеќе

Утре посебен режим на сообраќај во Скопје поради „Прв до врв“

Читај повеќе

Обединетото Кралство во следните 4 години во СЗО ќе партиципира со 430 милиони фунти

Читај повеќе

Герила Акција „Стоп за фрлање храна“

Читај повеќе

Папа Франциск: Да се исправат неправдите, да се заштитат сиромашните, мигрантите…

Читај повеќе

Бројот на новозаболени од COVID-19 не се намалува, надлежните апелираат на почитување на мерките

Читај повеќе