Прв тизер за Deadpool & Wolverine, најочекуваниот филм на годината

По речиси шест години, се враќа најпопуларниот антихерој на Марвел - Дедпул, кој го игра Рајан Рејнолдс.

Marvel Entertainment го објави првиот тизер за вториот дел од Deadpool, наречен Deadpool & Wolverine, кој беше прегледан повеќе од шест милиони пати во рок од пет часа.

Откако Disney го купи студиото Fox во 2019 година, кое ги имаше правата на адаптациите на X-Men и Deadpool, Deadpool официјално се приклучи на Marvel Cinematic Universe (MCU) во новиот филм, што е очигледно и од самиот тизер.

Тизерот започнува со роденденската забава на Дедпул, која е прекината од Time Variance Authority, последен пат виден во втората сезона на серијата Loki. Во тизерот накратко го гледаме и Вулверин кој го игра Хју Џекмен.

Новиот дел од Deadpool го режираше Шон Леви, режисерот на франшизата „Ноќ во музејот“, кој соработуваше со Рејнолдс на филмовите „Слободен човек“ и „Проектот Адам“. Покрај Рејнолдс и Џекмен, во филмот играат Ема Корин, Морена Бакарин, Роб Дилејни, Лесли Угамс, Каран Сони и Метју Мекфаден.

Фановите едвај го чекаат филмот

Тизерот за филмот ги воодушеви обожавателите кои со години чекаат на нов дел од Deadpool.

Тие ги споделија своите реакции на социјалните мрежи.

„Навивам овој филм да го сруши актуелниот тренд на Марвел“, „Не ми се верува колку долго чекав нов филм за Дедпул. Многу сум возбуден“, „Ова е најочекуваниот филм на година за мене“, „Се надевам дека ова ќе го освежи MCU“, се само дел од коментарите на фановите.

Deadpool & Wolverine излегува во кината на 26 јули 2024 година.

Remote video URL
Тагови
реклама

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Read more

Во Египет откриен најстариот поплочен пат во светот, се знае и за што се користел

Read more

Филм & ТВ

Џоли изненади со нов изглед: Ја обои својата природна кафена коса

Read more

Првиот трејлер за крими серијата на Гај Ричи за Netflix ветува многу драма и акција

Read more

Најпопуларниот актер на денешницата дома нема интернет и не користи мобилен

Read more

Заврши снимањето на серијата The Penguin, Колин Фарел го игра смртниот непријател на Бетмен

Read more
 

Сцена

Џоли изненади со нов изглед: Ја обои својата природна кафена коса

Читај повеќе
  • play_arrow

Првиот трејлер за крими серијата на Гај Ричи за Netflix ветува многу драма и акција

Читај повеќе

Најпопуларниот актер на денешницата дома нема интернет и не користи мобилен

Читај повеќе
  • play_arrow

Заврши снимањето на серијата The Penguin, Колин Фарел го игра смртниот непријател на Бетмен

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за Borderlands: Доаѓа на лето и е полн со експлозии, хумор и холивудски ѕвезди

Читај повеќе

Оскаровецот Мендес ќе режира четири филма за „Битлси“

Читај повеќе

Кевин Бејкон по 25 години брак открил дека сопругата Кира му е всушност братучетка

Читај повеќе
  • play_arrow

Поради филм кој моментално е хит, песна од 2004 година го освојува интернетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најгледани филмови и серии на HBO во моментов?

Читај повеќе