Првиот човек на Баерн до Bild: Неверојатно е со какви сра*а се служите

На првиот човек на Баерн Ули Хенес „му пукна филмот“ и жестоко реагираше на кампањата на германски Bild кој по секоја цена сака да се врати Томас Милер во минхенската екипа.

Познато е дека во изминативе неколку недели Bild жестоко ги критикуваше Баерн и тренерот Нико Ковач поради односот кон Милер кој заврши на клупа на сметка на новото засилување Филипе Кутињо.

„Навистина е невидено тоа што весникот го објави за Томас. Напишаа дека Томас сака да си замине од Баерн во јануари. Со тоа практично го присилуваат тренерот да го користи Милер од првата минута во секој натпревар и му ја составуваат екипата. Ви гарантирам дека е тоа чисто сра*е. Никој не сака да му наштети на Милер, никој не сака да се ослободи од него. Се работи за интересот на клубот, а тоа значи секој играч да си ги подреди личните интереси и да се фокусира на тоа клубот да биде успешен. Ништо друго не е важно. Неверојатно е со какви сра*а се служат“, рече Хенес.

Баерн вечерва во Грција игра против Олимпијакос, а според првичните прогнози, Милер овој натпревар ќе го почне на клупа. Сезонава за Баерн во сите натпреварувања одигра 11 натпревари, постигна еден гол и запиша четири асистенции.

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

Која храна докажано го намалува нивото на холестерол?

Read more

Фудбал

Меси потпишува за Саудијците, воопшто немало понуда од Барса

Read more

Алиоски ќе се врати во Ал Ахли

Read more

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Read more

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Read more
 

Спорт

Меси потпишува за Саудијците, воопшто немало понуда од Барса

Читај повеќе

Алиоски ќе се врати во Ал Ахли

Читај повеќе

Ништо од пресвртот за историја: Мајами ги декласираше Селтикс за финале во НБА

Читај повеќе

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Читај повеќе

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Читај повеќе

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Читај повеќе

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Читај повеќе

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе