Распродажба во Барса: До недела треба да собере 70 милиони евра

Раководството на Барселона сака итно да се раздели со некои свои фудбалери, за да ја наполни својата каса, тврди Marca.

Според весникот, каталонскиот клуб треба да инкасира 70 милиони евра од продажба на играчи, за да не ја заврши финансиската година во загуба.

Токму затоа договорот за Јаспер Силесен ќе биде остварен како продажба и потоа ќе биде купен Нето. Така клубот ќе земе приход меѓу 25 и 30 милиони евра за холандскиот голман и денови подоцна ќе ги врати, за да го донесе голманот на Валенсија.

Други играчи кои се дел од распродажбата на Барса и чекаат на излезна врата се Андре Гомеш, Рафиња и Денис Суарез.

Најблиску до разделба со Барса е Португалецот Гомеш, кој ќе биде купен од Евертон за 25 милиони евра.

Големите финансиски операции на „Камп Ноу“ ќе се извршат по 1 јули, кога почнува новата финансиска година.

реклама

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more

Фудбал

Баерн по 20-ти пат шампион, двојна радост за Левандовски

Read more

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more

Де Роси ќе биде тренер на Фиорентина

Read more

Корона криза во Реал Мадрид: Нема бонуси за освоени трофеи

Read more

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Баерн по 20-ти пат шампион, двојна радост за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Читај повеќе

Де Роси ќе биде тренер на Фиорентина

Читај повеќе

Корона криза во Реал Мадрид: Нема бонуси за освоени трофеи

Читај повеќе

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Читај повеќе

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Читај повеќе
  • play_arrow

Несторовски со гол донесе победа над Рома

Читај повеќе