Реакцијата на Јокиќ кога дозна дека е МВП

Никола Јокиќ е првиот српски кошаркар кој го доби признанието за најкорисен играч на најсилната лига во светот.

Ова што го привлече вниманието на јавноста е реакцијата на Јокиќ кога му соопштија дека тој е МВП.

Информацијата најпрвин ја објавија американските медиуми, а потоа беше објавено и видеото каде комесарот на лигата им соопштува на Нагетс дека Јокиќ е МВП.

URL

Немаше сомнеж дека Јокиќ ќе биде МВП.

Одигра 72 натпревара, во просек остваруваше 26,4 поени, 10,8 скока и 8,3 асистенции.

URL

Јокиќ стана најниско драфтуваниот МВП во историјата на НБА лигата. Беше 41. пик на драфтот во 2014 година. Тој стана првиот играч што бил МВП и ги играл сите натпревари во сезоната од 2008 година и Коби Брајант.

Оваа сезона Јокиќ беше Топ 5 по поени, скокови и асистенции.

реклама

Што ќе се случи ако цел месец се туширате со ладна вода?

Read more

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Read more

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Read more

Кошарка

Дончиќ брилијантен на олимпиското деби, Словенија ја прегази Аргентина

Read more

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Read more

Кошаркарите во Олимпиското село имаат проблем со ниските тавани

Read more

Милвоки Бакс се новите НБА шампиони

Read more
 

Спорт

ОИ: Грчки коментатор доби отказ поради расизам

Читај повеќе

Конор Мекгрегор повторно имаше испади на Twitter, овој пат го навреди Хабиб

Читај повеќе

Георгиевски со сребрен медал, златото на градите на Русинот Ларин

Читај повеќе

Кои македонски олимпијци досега имаат освоено медали?

Читај повеќе

Пинк ќе ја плати казната на норвешките ракометарки кои одбија да играат во бикини

Читај повеќе
  • play_arrow

Георгиевски е во финале, Македонија има олимписки медал

Читај повеќе
  • play_arrow

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Нова победа на Георгиевски, на чекор е до олимписки медал

Читај повеќе
  • play_arrow

Георгиевски го победи светскиот теквондо првак

Читај повеќе