Рецепт на денот: Зеленчук и пршута во бешамел сос

Зеленчук со пршута во бешамел сос, ручек запечен во рерна.

Потребни состојки:

-мешавина од карфиол, брокула и морков

-50 г путер

-50 г брашно

-1/2 л млеко

-сол, бибер

-исечкана пршута

-кашкавал

-густин

Начин на подготовка:

Кратко попржете го зеленчукот, па ставете го во огноотпорен сад. Подгответе бешамел сос од еднаква количина путер и брашно, околу 50 грама. Кога путерот ќе се стопи додадете брашно и потоа прелијте со половина литар млеко.

Може да додадете густин пред да се згусне сосот. Мешајте додека не ја добиете саканата густина. Пршутата исечена на парчиња распоредете ја по зеленчукот, а потоа прелијте со бешамел сосот.

Посолете и зачинете по желба. на крајот изрендајте кашкавал, па ставете да се пече на 180 степени околу 40 минути.

Тагови
реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Обрнете внимание: 6 важни симптоми кои укажуваат на опасен рак

Read more

Рецепти

Рецепт за печени тестенини со петминутна подготовка

Read more

Како марулата да остане свежа и до две недели?

Read more

За добар почеток на денот: Смути од спанаќ и јаболка

Read more

Идеја за ручек: Макарони со тиквички и пире

Read more
 

Магазин

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Читај повеќе

Помалку познати рани знаци на бременост

Читај повеќе

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Читај повеќе

Сурутката ги чисти црниот дроб и цревата, но која е подобра – кравја или козја?

Читај повеќе

Дали начинот на кој седите може да ви го продолжи животот?

Читај повеќе

Како да ги намалите сметките за струја?

Читај повеќе

Добро Ми Стои кај Претседателот

Читај повеќе

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

Читај повеќе

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Читај повеќе