Роналдо уште еднаш покажа дека не знае да губи

Кристијано Роналдо и Марсело Брозовиќ го освоија првиот трофеј со Ал Наср.

Во драматичен меч полн со фаули и со играч помалку, Ал Наср по продолженијата го освои Купот на арапските шампиони со победата од 2:1 против големиот ривал Ал Хилал.

Јунак на победата беше Роналдо, кој со два гола и го донесе овој трофеј на својот тим.

По натпреварот, на доделувањето на наградите се случи интересна ситуација.

За најдобар играч на турнирот беше прогласен Сергеј Милинковиќ-Савиќ од Ал Хилал, што го изненади Роналдо, кој сугерираше дека тој даде два гола во финалето и дека тој треба да биде добитник на наградата.

URL
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Read more

Кога Данела ќе плива во Вардар?

Read more

Фудбал

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Read more

Модриќ стана капитен на Реал

Read more

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Read more

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Read more
 

Спорт

Тројца главни кандидати за Златната топка: Кој ќе биде најдобриот играч во светот?

Читај повеќе

Модриќ стана капитен на Реал

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Кристијано Роналдо нема ниту една тетоважа на телото?

Читај повеќе

Крај на американската авантура: Кјелини го напушти Лос Анџелес, се враќа во Италија

Читај повеќе
  • play_arrow

Енцо Фернандес се извини за навредите кон Африканците што играат за Франција

Читај повеќе

Клинсман бара да се укине правилото за пет измени

Читај повеќе

Тадиќ поради лошиот однос со Пикси повеќе нема да игра за Србија

Читај повеќе
  • play_arrow

Невидена снимка: Што му рекол Хабиб на Конор додека го давеше во познатата борба?

Читај повеќе

Како Барселона ќе се збогати поради повредите на своите играчи?

Читај повеќе