Русинката Наталија Кузнецова е најсилната жена во светот

Б.С.Б.
/ 03.10.2022 / 20:09

Руската бодибилдерка Наталија Кузнецова, позната и како Наталија Амазонка, важи за најсилната жена во светот и моментално живее во Црна Гора.

Има 31 година и е светска шампионка во бодибилдинг, со неколку рекорди зад себе. Во последните неколку месеци Наталија патува низ Црна Гора и Босна и Херцеговина, а особено привлечен за неа е Херцег Нови, каде купи куќа.

Наталија почнала да тренира уште како тинејџерка, кога имала 40 килограми. Нејзината сегашна тежина е 90 килограми. Пред многу години, нејзиниот татко ја поддржувал да вежба со цел подобрување на нејзината самодоверба со оглед на тоа што како дете била многу повлечена.

Вели дека никогаш не ни сонувала за спортска кариера, но веќе на 15 години станала шампионка. Денес е славна и вели дека е навикната луѓето да ја препознаваат на улица.

реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Read more

Фит

Што ќе се случи ако правите по 100 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

10 чекори до совршени стомачни мускули

Read more

Трчање или пешачење - што е подобро за телото?

Read more

Најдобрите вежби за тенок струк и цврст задник

Read more
 

Магазин

Три причини зошто жените глумат оргазам

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • play_arrow
Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Кралица на зимата: Неколку рецепти со леќа

Читај повеќе

Кои зачини помагаат за побрзо варење и здрави црева?

Читај повеќе

Дали сте зависни од коцкање и обложување?

Читај повеќе

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе