Само за гејмери - Xiaomi го претстави смартфонот Black Shark 3 Pro

Компанијата Xiaomi го претстави новиот смартфон Black Shark 3 Pro кој е наменет за гејмерите и има двe pop-up копчиња.

Во опцијата за гејминг, корисниците можат да користат две копчиња кои се широки 21 мм, и кои се креваат 1,5 мм над куќиштето над смартфонот.  Копчињата можат да издржат повеќе од 300.00 повеќе од милиони кликови.

Black Shark 3 Pro има 7,1-инчен AMOLED екран со резолуција од 3.120х1.400 пиксели и фрекфенција за освежување од 270 Hz.

Уредот го напојува батерија од 5.000 mAh. Верзијата од 8 GB RAM чини 675 долари, додека верзијата со 12 GB RAM чини 718 долари.

И двете верзии имаат 256 GB интерна меморија.

Смартфонот ја подржува 5G мрежата и има Snapdragon 865 процесор, два отвора кои ја ладат матичната плоча и делови чувствителни на допир на левата и десната страна на екранот кога уредот е во хоризонтална позиција.

Black Shark 3 Pro има три задни камери, од кои главната има 64 MP, ултраширока од 13 и камера од 5 MP. Предната камера има 20 MP.

реклама

La Casa de Papel добива петта и шеста сезона

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Нови 52 случаи на COVID-19, се очекува прес-конференција на Филипче

Read more

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more

Гејминг

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Read more

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Read more

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Read more

90-годишна Јапонка е најстарата гејмерка во светот

Read more

Гик

  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе